Moja historia
Przez 7 lat nie założyłam kostiumu kąpielowego. Pierwszy raz założyłam go w styczniu 2020r. morsując.
Gdy zbudowałam swoje poczucie akceptacji do swojego ciała na tyle aby kupić i założyć kostium kąpielowy poczułam potrzebę mówić o tym ważnym doświadczeniu i o tym, co pomogło mi do niego dojść. Przeanalizowałam swoją historię jak również zaczęłam poszerzać swoją wiedzę na temat tego dlaczego kobiety się nie akceptują w sferze globalnej. Połączyłam wszystkie informacje zebrane od specjalistów, dodałam do nich swoją wrażliwość, empatię i przygotowałam kursy i szkolenia, które pomogą kolejnym kobietom zaakceptować swoje ciało a co za tym idzie zwiększyć swoje poczucie własnej wartości.
Badam temat braku akceptacji od 2019r.
Pracując przez 3 lata jako krawcowa mając styczność z kobietami zauważyłam, że ogromna część z nich nie akceptuje swojego wyglądu, a ze swoim ciałem czują się niekomfortowo.
W rozmowach z koleżankami słyszałam negatywne przekonania, jakie nimi kierują i przykre doświadczenia, które zostawiły ranę w ich postrzeganiu swojego piękna.
Sama przeszłam długą drogę do większej akceptacji siebie, której sukcesem było kupienie sobie stroju kąpielowego po 7 latach niepokazywania się na plaży, pierwszy raz pokazałam się w nim morsując! Było to w styczniu 2020 roku.
Aby zgłębić ten temat na szerszą skalę przeprowadziłam ankietę wśród 120 kobiet, które zapytałam m.in. o to co w sobie lubią, jaką kobietę uważają za piękną i czy chciałyby bardziej akceptować swój wygląd.
Przez dwa ostatnie lata zgłębiałam temat jeszcze bardziej znajdując przyczyny w patriarchacie, kulturze diet, stereotypach, braku siostrzeństwa , sposobie wychowywania i socjalizowania dziewczynek i chłopców.
70% ankietowanych odpowiedziało, że chciałoby akceptować siebie bardziej i z myślą o tych dziewczynach i kobietach znalazłam przyczyny i przygotowałam na nie rozwiązania.
Moja Misja
Chcę pomóc kobietom zaakceptować swoje ciało, aby zbudowały swoje poczucie własnej wartości i robiły to, co sprawia im radość a nie tylko to w czym wg innych „dobrze” wyglądają.
Myślimy, że wygląd to nasza największa wartość i to nas gubi.
Nie wymyśliłyśmy sobie tego same, to panująca kultura i ciągle żywe patriarchalne zasady nam to przekazały. Słyszałyśmy to od rodziców, babć i dziadków, nauczycieli i nauczycielek, z reklam, teledysków, bajek i filmów.
Ekspozycja na wyidealizowane i szczupłe wizerunki kobiecych ciał prowadzi do wzrostu poziomu niezadowolenia z własnego.
Wniosek z około 25 badań o postrzeganiu ciała.
Po wprowadzeniu dostępu do telewizji na Fidżi po 3 latach 74% dziewcząt uważało, że są zbyt grube.
Badanie przeprowadziła Anna Becker, wykłądowczyni z Harvard Medical School w latach 90.
Już 6 letnie dziewczynki uważają, że są zbyt grube i obawiają się uznania za brzydkie.
Przebadano 75 dziewczynek w wieku 5-8 lat. Stwierdzono, że większość badanych dziewczynek miało już wykształcone przekonanie na temat „idealnego” ciała. 59% z nich pragnęło być szczuplejszymi. - Marika Tiggemann, British Journal of Health Psychology (2003)
Porzuć wygórowane standardy i zacznij cieszyć się z tego jak niesamowite jest Twoje ciało!
Skorzystaj z moich kursów i szkoleń.